Nocpix MATE H50R to nowoczesna kamera termowizyjna zaprojektowana z myślą o myśliwych, obserwatorach przyrody i służbach terenowych, które potrzebują niezawodnego sprzętu w każdych warunkach. Łączy w sobie precyzję, wydajność i prostotę obsługi, gwarantując obraz o wyjątkowej jakości – niezależnie od pogody czy pory dnia.
Wysokiej klasy detektor o rozdzielczości 640×512 px i wielkości piksela 12 µm pozwala wychwycić nawet najdrobniejsze różnice temperatur. Niska wartość NETD ≤15 mK sprawia, że kamera rejestruje subtelne ślady ciepła, co znacząco ułatwia wykrywanie zwierzyny w gęstym lesie czy na otwartym terenie.
Duży obiektyw 60 mm gromadzi więcej energii cieplnej, zapewniając imponujący zasięg detekcji i krystalicznie czysty obraz. Dzięki temu użytkownik ma pełną kontrolę nad sytuacją, niezależnie od dystansu czy oświetlenia.
Nocpix MATE H50R wykorzystuje podwójny silnik przetwarzania obrazu oraz inteligentną technologię R+, która automatycznie dostosowuje ostrość i kontrast do aktualnego powiększenia. Obraz pozostaje stabilny i szczegółowy nawet we mgle, deszczu czy podczas dynamicznego śledzenia celu.
Częstotliwość odświeżania 60 Hz i technologia shutterless (bez migawki) gwarantują płynny, nieprzerwany obraz – bez zacięć i opóźnień. Nawet szybko poruszające się obiekty są odwzorowane wyraźnie i bez rozmycia.
Okular 35 mm o minimalnych zniekształceniach (<0,5%) zapewnia obraz bliski temu, co widzi ludzkie oko. Stabilny punkt trafienia i spójna oś optyczna gwarantują pewność strzału przy każdym powiększeniu – nawet do 16×.
Korpus z magnezowego stopu zapewnia wysoką wytrzymałość przy niskiej wadze. Kamera jest odporna na odrzut do 7000 J, a precyzyjnie zaprojektowana obudowa minimalizuje wibracje i gwarantuje długą żywotność.
Zasilanie z popularnych akumulatorów 18650 pozwala na ponad 4 godziny pracy na jednym ładowaniu – idealne rozwiązanie na długie nocne obserwacje.
|
Model |
Mate H50R |
|
Rozdzielczość detektora, piksele |
640x512 |
|
Rozmiar piksela detektora, μm |
12 |
|
NETD, mK |
≤ 15 |
|
Liczba klatek na sekundę, Hz |
60 |
|
Obiektyw, mm |
50 F1.0 |
|
Pole widzenia (H×V), °/m@100m |
8.6x6.6 |
| Liniowe pole widzenia (H×V), m @ 100 m | 15x11.5 |
|
Średnica okularu, mm |
50 |
|
Zasięg wykrywania, m (rozmiar celu: 1,7 m × 0,5 m, P(n)=99%) |
2600 |
|
Typ wyświetlacza |
AMOLED |
|
Rozdzielczość wyświetlacza, piksele |
1920x1080 |
|
Akumulator |
Wymienny akumulator 18650 |
|
Maks. Czas pracy (22 ℃)*, godz |
4 |
|
Zasięg dalmierza laserowego, m |
1200, ±1 |
|
Kalkulacje balistyczne |
Obsługiwane |
|
Zdjęcia / nagrywanie filmów i audio |
Obsługiwane |
|
Pojemność pamięci, GB |
64 |
|
Wi-Fi / APP |
Obsługiwane |
|
N-link |
Obsługiwane |
|
MAGIC ZOOM |
Obsługiwane |
|
Zdalne sterowanie |
Obsługiwane |
|
Stopień ochrony IP |
IP67 |
|
Temperatura pracy, ℃ |
-20 ~ +50 |
|
Waga, g |
457 |
|
Wymiar, mm |
120×92×76 |
|
Zewnętrzne zasilanie |
5 V (Typ C) |
|
Nagrywanie aktywowane odrzutem |
Obsługiwane |
|
Galeria zdjęć |
Obsługiwane |
|
Maksymalna siła odrzutu broni gwintowanej (Eo), wyrażona w dżulach |
7000 |
|
Interfejs adaptera |
M52 |
|
Klasa bezpieczeństwa dla dalmierza laserowego |
Klasa 1 |